News

[powr-facebook-feed id=06b080c3_1455290394243]

Menu

Gallery

[srizonfbalbum id=1]

Veinifestival 2019


Services

Trainings and Degustations

Where else would it be as good to obtain new knowledge of the world of wine then at Vein ja Vine! We offer degustations for both new and seasoned friends of wine. Every training is tailored to Your specific interest and wishes, call us or write in order to find out more!

Room rental 

Come and book the cosiest rooms in Tartu for your seminar, team event, quiz or dabate! The winebar is designed for up to 50 people and are fitted with sound- and video equipment, so all your event necessities would be covered.

Catering

Suprisingly enough, we are also good in food! Whether you are interested in full courses or great antipasti, we have the perfect solutions.

meie lugu

Meie lugu sai alguse aastal 2010, mil kolm sõpra – Urmas, Martin ja Assar – otsustasid, et Tartu vajab hädasti ühte toredat ja hubast veinibaari.

Sõprade südamed võitis üks Vilniuses asuv ülipopulaarne koht, kus rahvast alati murdu – inimesed nautisid vabade istekohtade puudumise tõttu veini ja suupisteid sageli lausa püsti seistes ja pokaali aknalaua nurgakesele toetades, olles seejuures õnnelikud ja rahul.

Just sellest fenomenaalsest kohakesest sai meile omamoodi inspiratsiooni allikas! Jah, sellist elu soovisime sisse puhuda ka enda tulevasele veinibaarile. Ja muidugi teadsime kohe, et meie tulevase veinibaari menüüsse tuleb võtta need ülihead Vilniuses järele proovitud balsamico äädikas marineeritud sibulad.

2011 alguses saime pärast poolt aastat otsimist kätte meile sobivad ja teile kõikidele tänaseks hästi tuttavad ruumid Tartus Rüütli tänaval. Kui aus olla, siis olid ruumid ahervaremetes, kuid nendesse sisse astudes tekkis kõikidel tunne, et see ongi see õige hingamisega koht. Läks ligi 5 kuud rassimist, higistamist, organiseerimist, ehitamist ning 29.aprilli õhtul avasimegi nüüdseks juba legendaarseks saanud veinibaari Vein ja Vine.

Täna oleme rahul, et meie väike missioon on õnnestunud. Vein ja Vine on koht, kus igaüks võib ilma peenutsemata omale meelepärase veini valida, sõpradega mõnusalt juttu puhuda ning ikka ja jälle meie juurde tagasi tulla. Ja kuigi sageli istekohti napib, mahub toredaid inimesi Veini ja Vinesse küll ja veel.

Asutajate kolmik on aja jooksul täienenud ning Vein ja Vine hea käekäigu eest hoolitseb meiega koos sõber Mihkel. Lisaks omanikele kohtate meil leti taga uskumatuid tegelasi – nagu näiteks Vanemuise ooperikoori lauljat Ukut, meie endi hulgas rastavendadeks kutsutud Kalvit ja Andrest ning loomulikult unustamatut Toomast:)  Aga samuti võib letis kohata ka rutiinist välja astunud veinisõpru, kes vabatahtlikult teid mõnel õhtul oma teenindusega rõõmustavad.

Siinkohal tahame tänada südamest kõiki, kes meid meie hullu idee teostamisel aitasid ja toetasid, aga samuti kõiki meie toredaid kliente, tänu kellele saab Vein ja Vine sel aastal tähistada juba oma 8. sünnipäeva.